Otwarte Podlodowe Mistrzostwa Koła - relacja

2020-02-04 //Wstecz
Otwarte Podlodowe Mistrzostwa Koła - relacja
W dniu 2 luty 2020 roku zostały rozegrane Otwarte Podlodowe Mistrzostwa Koła.
Formuła "Open" pozwoliła nam na rozegranie "zawodów w zawodach". Na starcie stanęło 39 zawodników walczących o miano najlepszego w tym dniu. Równocześnie rozgrywały się dwie wewnętrzne rywalizacje - o Mistrza Koła Mszanka i Mistrza Naszego Koła.
Ta forma zawodów pozwalała na "zgarnięcie" dwóch pierwszych miejsc. Najbliższy tego wyczynu był kolega z Koła Mszanka Dawid Kowalski, który co prawda nie zdobył dwóch pierwszych miejsc ale do domu wrócił z dwoma pucharkami - I miejsce w Mistrzostwach Koła Mszanka oraz II miejsce w formule Open.
W zawodach rozgrywanych na stawach w miejscowości Frydman wzięły również udział dwie Panie. 
Początek zawodów nie nastrajał optymistycznie  - start odbywał się w padającym deszczu, a potem  - słońce, deszcz, lekkie opady śniegu i silne podmuchy wiatru. Pomimo takiej pogody ryby współpracowały co widać było podczas ważenia, najlepsi zawodnicy w I turze złowili ok 5 kg ryb każdy.
W przerwie pomiędzy turami jak zwykle niezawodni koledzy Romek i Bogdan uraczyli zawodników ciepłą kawą, herbatą oraz pieczoną kiełbaską.
Po posiłku odbyło się ponownie losowanie sektorów i wystartowała II tura. Rozgrywała się ona podobnie jak pierwsza przy zmiennej pogodzie i niestety coraz silniejszym wietrze. Pomimo tego druga tura okazała się lepsza od pierwszej - czołowi zawodnicy złowili prawie 9 kg ryb każdy.
Po zakończeniu II Tury zawodnicy ponownie mogli napić się ciepłej herbaty lub kawy oraz posilić się przepysznym bigosem. Po podliczeniu wyników zostały wręczone nagrody oraz puchary.
 
A tak przedstawiają się pierwsze "trójki" zawodów:
 
Kategoria OPEN
1. Widak Wiesław
2. Kowalski Dawid
3. Sadurski Kamil
 
Mistrzostwa Mszanki
1. Kowalski Dawid
2. Czech Szymon
3. Wnękowicz Antoni
 
Mistrzostwa Koła nr 17 "Podhale"
1. Wilkus Jacek
2. Piątek Rafał
3.Sołtys Marian