Dzień Dziecka z Wędką 27.05.2018

2018-06-03 //Wstecz
Dzień Dziecka z Wędką 27.05.2018Impreza przeszła do historii i jest już miłym wspomnieniem. Ale jak było? Jadąc wcześnie rano jako pierwszy uczestnik, by pomóc w przygotowaniach mijałem chłopca w Długopolu, który na rowerze jechał z wędkami aż z Krauszowa. Pomyślałem: no nieźle! 8 km, górki i to samozaparcie by wstać wcześnie rano w niedzielę by powędkować.. Na miejscu tradycyjnie przywitała mnie charakterystyczna mgła i spokojna toń wody. Wiedziałem, że jak co roku pogoda okaże się łaskawa i dopisze! Powoli na parking koło stawu wjeżdżały kolejne samochody. Rodzice z zaspanymi jeszcze co poniektórymi dziećmi wyjmowali z bagażników sprzęt wędkarski i zajmowali upatrzone miejsca przy wodzie. O godzinie 8.00 prezes koła rozpoczął zapisy dzieci do odpowiednich grup wiekowych: do 7 lat, 8 do 12 oraz 13 do 16. Równocześnie każdy z uczestników otrzymał drobne słodycze oraz rogala na śniadanie. Nastąpiły przygotowania zawodników: zbrojenie wędek, przygotowanie zestawów, gruntowanie zestawów.. Głównym celem oczywiście były pstrągi specjalnie wpuszczone na tą okazję. Początek zawodów nastąpił równo o 9.00 i na pierwsze efekty nie trzeba było czekać. Pstrągi chętnie reagowały na przynęty i meldowały się kolejnym uczestnikom. Najmłodsi uczestnicy między "braniami" mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, którą przewidzieliśmy w tym roku jako dodatkową atrakcję. Oczywiście drugie śniadanie ważna rzecz - rozdawaliśmy jogurty w wkładem cukierkowym od firmy Magda oraz napoje. Uśmiechy nie znikały z twarzy maluchów. Koniec zawodów nastąpił w południe i dzieci wyciągały do zważenia swoje zdobycze. Gdy prezes podliczał wyniki, my zajadaliśmy wspólnie pyszną kiełbaskę z ogniska. I w końcu nastąpiło wręczenie nagród. Warto napomnieć że najlepsza zawodniczka Justyna (13 l.) złowiła aż 11 pstrągów !! Najlepsi otrzymali puchary, koszulki, kubki ale każdy z zawodników otrzymał również pamiątkową statuetkę, imienny dyplom, medal oraz sporą ilość gadżetów jak długopisy, smycze, słodycze itp. od firmy BEKO Wszyscy byli bardzo zadowoleni :) Operatorzy aparatów zadbali by wizualnie opowiedzieć Wam ten dzień. Zapraszamy do działu galeria, gdyż nie sposób wszystkie zdjęcia umieścić pod artykułem. Odnajdźcie się na nich - na pewno jesteście !!

Z tego miejsca bardzo dziękujemy sponsorom za wsparcie: firmie Magda z Szaflar oraz firmie BEKO reprezentowanej przez Centrum AGD - RTV Rynek 12 Paweł Żółtek z Nowego Targu.

Oraz za pomoc przy organizacji stanowisk, obsługę gastronomiczną i wszelki inny wkład dla uświetnienia tego wyjątkowego dnia: Zygmunt Sroka, Ireneusz Białoń, Szymon Szczęch, Stanisław Homoncik, Romek Chorąży, Janusz Sopiarz, Michał Sopiarz, Janusz Masłowski. Bardzo Wam dziękujemy w imieniu dzieciaków!